Jak zmáknout grafiku e-shopu

Na tom, že svižný, moderní a vzdušný design e-shopu prodává, se bezpochyby shodneme. Ale jak to udělat? Jak pořídit svému e-shopu elegantní a zároveň praktický, funkční kabát? Možnosti tu jsou a my vás s nimi seznámíme.

Liší se dle toho, o jakou formu e-shopu se jedná. E-shopy na zakázku dovolují jiná řešení designu než použití šablonového e-shopu. U těch na míru se můžete obávat investice spousty času a peněz. U šablon sice ušetříte čas i peníze, ale nebude moct do grafických šablon výrazně zasahovat.

Grafika e-shopu na míru

E-shopům na míru se grafika vytváří zdlouhavě a draze. Navíc pokud se chcete do tvorby šablony a grafických úprav pustit sami, bez perfektní znalosti kódování to opravdu nepůjde. Ani bez pevných nervů se neobejdete. A bude vás to stát opravdu hodně času. Ano, můžete využít open-source systémy, například Presta nebo Magento, které vám poskytnou základní zdrojový kód. Ten můžete upravovat a měnit. Stále je tu ovšem ona nutnost znát kódování. A pořád budete muset vytváření grafiky věnovat mnoho času. Je tedy dobré se spojit s tzv. UX designerem. „UXák“ je člověk, který se zabývá správným, estetickým a funkčním vzhledem webových stránek či e-shopů. Pozor ale – při tvorbě e-shopu na míru byste měli už mít jasnou představu o celkovém vzhledu, rozdělení apod.

Grafika pomocí šablony

Tzn. koupíte si „hotový“grafický vzor, na kterém postavíte váš e-shop. Cena takové grafiky je relativně nízká. Některé šablony jsou dostatečně otevřené, takže umožňují nějaké drobné úpravy na míru.  Další výhodou je fakt, že šablony jsou nachystané tak, aby odpovídaly důležitým kritériím. Nevýhodou tohoto řešení je ale to, že stejnou grafiku může použít téměř kdokoliv (včetně vašeho konkurenta).

Vzhled vašeho eshopu musí především napomáhat v orientaci na webu a vést oko návštěvníka. Dle sledovaných celosvětových statistik máte pouze 8 vteřin na to, abyste potenciálního zákazníka zaujali. Komplexní dojem webu určuje styl, grafika a volba barev. Vše by mělo být přehledné a čitelné.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.