Fakturační program online a zdarma?

Minulý měsíc byl na našem workshopu Nebuď sardinka, majitel malého e-shopu. Shop má spíše jako přivýdělek, takže ještě neměl to ,, štěstí ,, stát se plátcem DPH a účetnictví řeší dvěma sloupci v Excelu. A stejně tak i vydané faktury – ano, v Excelu. Vzpomínám, že jsem před 13 lety taky takto začínala :). Nicméně jsme se domluvili, že mu pomůžeme jeho byznys nastartovat a kapku i zautomatizovat. A to i fakturačním programem.

U nás ve firmě jsme celkem zmlsaní Pohodou, takže jsme museli trh s fakturačními programi proskenovat. Hledali jsme nejvhodnější, uživatelsky nejpřívětivější fakturační program. Klíčové pro nás bylo, aby byl zdarma, online a uměl odesílat faktury e-mailem. Žádné další omáčky ani kudrlinky.

A vítěz? Fakturovač. Aplikace určená pro online fakturaci. Jednoduché rozhraní, uživatelsky přívětivé a tvrdí, že navždy zdarma. Fakturovač je cloudový fakturační a účetní systém. Umožňuje jednoduše a rychle vytvářet běžné i zálohové faktury, stahovat faktury v PDF, zasílat vytvořené faktury zákazníkům e-mailem, párovat platby z banky, evidovat tržby v EET a pár dalších drobností.

V našich kurzech a workshopech učíme o tom, že příběhy prodávají. A příběh Fakturovače nás zaujal.

Aplikaci vyvinul Zdeněk. Na webu není nikde jeho příjmení, adresa ani IČO. Jen fotka usměvavého chlapíka a jméno Zdeněk. A co k Fakturovači řekl …


… Už od počátku vývoje se Fakturovač řídí jednou jednoduchou myšlenkou – má ulevit podnikatelům, zejména těm začínajícím, od byrokracie a co nejvíc jim usnadnit plnění jejich povinností.
Bohužel, i když se nějakou dobu zdálo, že s rozvojem on-line služeb odpadne podnikatelům nutnost pořizovat si nesmyslně drahé účetní programy ve kterých se ani nevyznají, časem se ukázalo, že společnosti provozující tyto jednoduché účetní platformy v cloudu jdou stejným směrem, jako dříve u klasických aplikací. Stále nabízejí složité aplikace, přičemž většinu jejich funkcí běžný podnikatel nepotřebuje. Pouze nákupy licencí se proměnily na měsíční paušály.

A právě proto vznikl Fakturovač. Počáteční myšlenka byla jednoduchá – potřebuji vystavovat faktury. Některé potřebuji vystavovat pravidelně a nemyslet na to, že se mám podívat do kalendáře. Potřebuji vystavovat zálohové faktury, protože ne každá objednávka končí platbou. A když už ten systém dělám pro sebe, proč do něj nepustit i ostatní?

Jednoduchá myšlenka, jejíž realizace byla náročnější, než jsem si zpočátu myslel. Ale podařilo se a Fakturovač opravdu vznikl. Ne proto, aby něco vydělal. Fakturovač nikdy neměl generovat žádný zisk. Měl pomoct lidem a tenhle cíl se mu podle ohlasů vás, uživatelů, splnit podařilo a úspěšně v tom pokračuje i dál. …

To co je plus ( zdarma ), může být i mínus. Nikdo vám negarantuje, že apka bude funkční i za rok, dva. Takže naše doporučení je každou vydanou fakturu si přeposílat na mail nebo vytisknout a založit. Ačkoli myšlenka tvůrce apky je jedinečná, nikdy nevíte …

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.