Příběh Kamily a její nové kariéry s PPC


podnikavá máma a její kariérní restart

Rodičák jako diagnóza

Ztráta profesního i osobního života na rodičovské dovolené, s tím se do jisté míry počítá. Slovy klasika: Mé maminky mi rozumějí  . Já jsem cca po roce a půl bytostně cítila odumírání mozkových buněk takřka po tisících. Abych rozbila ubíjející stereotyp a nezblbla úplně, rozhodla jsem se pro studium. Kurz Specialista online marketingu se mi zdál jako skvělá volba, po marketingu jsem už dlouho šilhala.

Co jsem musela obětovat?

Krušné začátky, kdy jsem přečetla o PPC snad všechny články na internetu a některé mi pěkně zamotaly hlavu. Občas jsem se potýkala se zoufalým nedostatkem času, přece jen skloubit péči o rodinu a učit se něco nového vyžaduje obrovský skok z komfortní zóny. Spánek se pro mě stal komoditou placenou zlatem. Své oblíbené knihy, večery zkrátka patřily studiu ne vždy zajímavých témat.

PPC – konečně!

Úplně nejdál mě ale posunula praxe. U PPC stejně jako u jiné práce totiž platí, že chybami se člověk učí a pokud jsou ve hře reálné peníze, jde to učení MNOHEM rychleji 

Moje cesta

V současnosti spravuji PPC kampaně třem klientům a stále se učím (a ještě dlouho budu a někdy to fakt bolí). Pracuji za symbolické částky, prioritně se chci do konce rodičovské dovolené co nejvíc naučit a po jejím skončení to rozjet „naplno“.

Moje doporučení

Milí čtenáři, ze své prozatím krátkodobé zkušenosti poradím pouze jednu věc – PPC není programování nebo statistika, nepotřebujete umět html jazyk, ale co byste mít naopak měli je povědomí o marketingu komplexně – jak napsat inzerát, který chytne (copywriting) nebo jak využít klíčová slova (SEO). On-line marketing je zkrátka odvětví, kde může svoji kreativitu a nápady uplatnit každý.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.